Naturalnie o pastach

Witajcie! Dziś chciałabym się podzielić z Wami informacją o jednej z moich ulubionych past do zębów.

Jedna z córek Instytutu Zielarskiego L’Angelica, rodem z Włoch :) Ma kilka ciekawych sióstr – choćby tę z olejem z drzewa herbacianego (jeszcze się nie poznałyśmy).

Przedstawiona na zdjęciu, zamknęta w zgrabnej tubce pasta to wersja Świeży Oddech. Jej smak został bardzo korzystnie skomponowany, specyfik dobrze się pieni, także wygląd i konsystencja są po prostu „pastowe” – to biała, jednolita mieszanka.

Naturalne składniki (bazylia, tymianek, mięta) działają kojąco, nie podrażniają, na czym zależy mi u początków dnia, kiedy wolę unikać zaczerwienień skóry mającej kontakt z pianą.

Inaczej ma się sprawa z wybielaniem – coż, nie do tego jest przeznaczona i z pewnością nie daje efektu 3D white, choć moja siostra uważa, że nieznacznie wybiela. Nie zauważyłam takiego działania i nie spodziewam się go.

Na marginesie, spotkałam się z przypadkiem grzybicy jamy ustnej po zastosowaniu silnie wybielającej pasty Crest.

Skład Anielskiej, którą zamawiam w internecie, odbiega od składów past drogeryjnych.

Informuje o tym, poza opisem na tubce, zielony marker na zgrzewie. Dla kontrastu, w centrum zdjęcie pasty Blend-a-med.

Do niedawna nie zwracałam uwagi na te prążki. Co oznaczają? Czarne, czerwone, niebieskie, zielone… Ma to być kodyfikacja kolorowa składów i ich pochodzenia – od syntetycznych, często potencjalnie szkodliwych, poprzez mieszane do naturalnych.

Myślę, że pasty o naturalnym składzie, niekoniecznie ta, stanowią ciekawą alternatywę dla osób borykających się z podrażnieniem oraz dzieci, kobiet w ciąży, matek w okresie okołoporodowym i karmiących, każdego, kto ceni sobie naturalne pochodzenie używanych kosmetyków.

Próbowaliście takich past? Macie swoich faworytów?

Pozdrawiam :)

Zapraszam do wyrażenia swojej opinii. Podpis jest dowolny. E-mail, Signature, Website are optional. Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga. Thank you for visiting my blog.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s